Nowe mieszkania od deweloperów w Warszawie

Jak to pewnie wiadomo każdemu, stolica jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w naszym kraju pod względem zarobków i poziomu życia. Z całej Polski ściągają tam osoby chcące zarabiać dużo więcej niż jest to możliwe w ich rodzinnych miejscowościach czy miastach. Jednak z większymi zarobkami wiąże się za zwyczaj wyższy koszt utrzymania. Nie inaczej ma się to w przypadku Warszawy. Mowa tu nie tylko o cenach produktów żywnościowych czy usług, ale również o kosztach zamieszkania. Kupić nowe mieszkanie w Warszawie to dla wielu osób duże wyzwanie i ze względu na wysoki koszt część mieszkańców decyduje się na wynajmowanie mieszkań zamiast ich zakupu od dewelopera.

Mieszkania deweloperskie Warszawa

W zależności od dzielnicy, w jakiej znajduje się rzeczona nieruchomość, jakości wykonania, rodzaju nieruchomości (czy jest to zwykłe mieszkanie dla przeciętnego zjadacza chleba czy też apartament dla krezusa), czy też metrażu mogą występować bardzo znaczące różnice. Mieszkania deweloperskie w Warszawie cechuje duża dysproporcja w cenach za metr kwadratowy. Dodatkowo dochodzi położenie po lewej lub prawej stronie Wisły i niebezpieczeństwo zalania w przypadku powodzi.

Mieszkania deweloperskie Warszawa mogą stać się, zatem celem nie tylko osób już mieszkających w stolicy, ale również chcących się tam sprowadzić na stałe. Każdy spełniający odpowiednie warunki może również skorzystać z kredytu preferencyjnego w ramach programu Rodzina na Swoim. Limity cen metra kwadratowego w Warszawie dla programu wynoszą 8 013,88 zł, a w pozostałych gminach 6 046,81 zł. Mieszkania deweloperskie mazowieckie należą do najdroższych w kraju, co za tym idzie limity kredytów preferencyjnych są również najwyższe. Koszt metra kwadratowego wacha się w zależności od nieruchomości od kilku do kilkunastu a nierzadko kilkuset tysięcy złotych.