Nowe mieszkania od deweloperów w Poznaniu

Podobnie jak w wielu innych polskich miastach również w Poznaniu mamy do czynienia z całkiem ciekawą ofertą mieszkań na rynku pierwotnym. Mieszkania deweloperskie w Poznaniu podobnie jak w reszcie miast mają różne ceny. Uzależnione jest to oczywiście jak w innych przypadkach od lokalizacji danej nieruchomości, przeznaczenia, jakości wykończenia itp. Podobnie jak w wypadku innych dużych miast mogą występować ogromne dysproporcje w cenie jednego metra kwadratowego.

Mieszkania deweloperskie Poznań

I tak można przytoczyć kilka przykładów tych tańszych jak i droższych nieruchomości, jakimi są nowe mieszkania. Poznań odznacza się wieloma inwestycjami deweloperów. Osiedle na Winogradach oferuje mieszkania od około 6 000 zł. Ogrody Naramowickie mają mieszkania w cenach zaczynających się od 5 400 zł. Dla porównania Apartamenty Podgórna położone przy ulicy Podgórnej (Centrum) są wyceniane dużo wyżej. Deweloper ustalił minimalną cenę na poziomie prawie 15 000 za metr kwadratowy. Można się również spodka z inwestycjami bardzo ekskluzywnymi, których ceny idą w setki tysięcy złotych za metr. Jak łatwo się domyśleć mało, kogo będzie stać na takie mieszkania deweloperskie wielkopolskie.

Z pomocą tym osobom, które najbardziej potrzebują wsparcia w kupnie własnego mieszkania wychodzi państwo. Mowa tutaj oczywiście o programie dopłat do kredytów hipotecznych pod nazwą Rodzina na Swoim, który ma za zadanie wspomagać małżeństwa oraz samotnych rodziców. Limit ceny metra kwadratowego dla miasta Poznań wynosi 6 902,00 zł natomiast dla reszty województwa wielkopolskiego 4 440,10 zł.