Nowe mieszkania od deweloperów w Olsztynie

W całej Polsce rynek mieszkaniowy powoli wraca do równowagi po globalnym kryzysie gospodarczym, jaki nas dotkną. Również w województwie warmińsko-mazurskim mamy do czynienia z podobnym trendem. Mieszkania deweloperskie w Olsztynie cieszą się również nie tak małym zainteresowaniem. Oczywiście jak to bywa w przypadkach innych miast czy województw dużo zależy od lokalizacji inwestycji. Nierzadko wpływ na ceny mieszkań mają również standard wykonania i grupa docelowa, do której mają trafić dane nieruchomości.

Mieszkania deweloperskie Olsztyn

Oto kilka przykładów obecnych na rynku mieszkań deweloperskich w Olsztynie. Osiedle Belweder położone przy ulicy Sikorskiego ma do zaoferowania mieszkania o metrażu w przedziale od 34 do 81 metrów kwadratowych. Minimalna cena metra została przez dewelopera ustalona na 5 100 zł. Przyjrzyjmy się teraz innej ofercie a mianowicie mieszkaniom przy ulicy Kościuszki (Osiedle Parkowe nad Łyną), tutaj za metr kwadratowy minimalnie zapłacilibyśmy 6 500-7 000 zł. Jak widać na tle jednego miasta mogą występować różnice rzędu tysięcy złotych. Podobnie sytuacja ma się, jeżeli chodzi o nowe gotowe mieszkania deweloperskie w woj. warmińsko-mazurskim, a także inne miasta czy województwa.

Ważnym aspektem w kontekście zakupu nowych mieszkań jest rządowy program pomocy rodzinom w nabywaniu własnych mieszkań i domów jednorodzinnych pod nazwą Rodzina na Swoim. Ma on za zadanie pomoc w kupnie dzięki dopłatom do odsetek tym osobom, które nie mogą skorzystać ze zwykłych kredytów hipotecznych dostępnych na rynku. Limit ceny metra kwadratowego w tym kwartale wynosi dla miasta Olsztyn 6 927,90 zł, a dla reszty województwa 4 738,30 zł.